سازنده ربات جوشکاری

همین‌طور که اتوماسیون صنعتی به گسترش در دنیای تولید ادامه می‌دهد، تعداد شرکت‌هایی هم که مأموریت خود را خلق راه‌حل‌ها و سلوشن‌ها برای برآورده کردن این نیازها تعریف کرده‌اند بیش‌تر می‌شود. این شرکت‌ها سال‌هاست که بخش مهم رشد و گسترش اتوماسیون تولید بوده‌اند و آن را سرعت بخشیده‌اند. یکی از گسترده‌ترین بخش‌های اتوماسیون رباتیک از ابتدای تاریخچه این مفهوم، ربات‌های جوشکاری بوده‌اند. در این‌جا می‌خواهیم به بهترین شرکت‌های سازنده ربات جوشکاری در جهان بپردازیم که محصولات باکیفیت آن‌ها در اکثر خطوط مونتاژ در سراسر جهان به کار گرفته می‌شود. بنابراین اگر شما هم به دنبال اتوماتیک کردن تولید خود هستید به احتمال زیاد باید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

ربات جوشکاری ای.وی.اس EVS

EVS سال‌هاست که یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید ربات جوشکاری بوده است و هر سال به مشتریان سهام آن‌ها اضافه می‌شود که نشان از موفقیت روزافزون آن‌ها دارد. این شرکت بعضی از بهترین ربات‌ها را می‌سازد که در تمام کارخانه‌های مونتاژ سنگین در سراسر جهان مورد نیاز هستند. ربات‌های EVS ظرفیت کار با وزن‌های بالا را دارند و قدرت کافی برای جابه‌جا کردن بارهای بیش از 800 کیلوگرم بدون هیچ‌گونه صدا و فشار را دارند.

EVS یکی از بهترین شرکت‌های سازنده ربات جوشکاری
EVS یکی از بهترین شرکت‌های سازنده ربات جوشکاری

این شرکت طیف وسیعی از ربات‌های جوشکاری را تولید می‌کند که قابلیت سفارشی‌سازی شدن طبق نیازهای مشتری را نیز دارند.

ربات جوشکاری پاناسونیک Panasonic

برند پاناسونیک یکی دیگر از نام‌های شناخته شده در دنیای رباتیک است و سال‌هاست که یکی از بازیگران اصلی در میان شرکت‌های سازنده ربات جوشکاری است. تجربه گسترده‌ای که این شرکت در طول دهه‌ها به دست آورده به آنها کمک کرده تا دستگاه‌های جوشکاری رباتیک منحصر به فردی بسازند. دستگاه‌هایی که قادر به انجام پیچیده‌ترین عملیات‌ها هستند. دستگاه های جوش پاناسونیک در طیف گسترده‌ای از نظر اندازه عرضه می‌شوند. این طیف از دستگاه‌های کوچک قابل حمل شروع می‌شود و تا دستگاه‌های بزرگ که می‌توانند با وسایل نقلیه و هواپیماهای بزرگ کار کنند را نیز شامل می‌شود. این ربات‌ها توسط برخی از آخرین فناوری‌های روباتیک کار می‌کنند که بخشی از آنها توسط خود این شرکت تولید می‌شوند.

ربات جوشکاری پاناسونیک
ربات جوشکاری پاناسونیک

ربات جوشکاری ABB

شرکت ASEA Brown Boveri که بیشتر با نام ABB شناخته می‌شود، پیشگام در ایجاد اولین ربات کنترل‌شده با ریزپردازنده تمام الکتریکی در اواخر دهه 60 است. این شرکت از آن زمان تا کنون در حال رشد بوده است و همچنان به ساخت برخی از پرطرفدارترین دستگاه‌های جوش رباتیک در دنیای تولید، به ویژه در مونتاژ خودرو ادامه می‌دهد.

ربات جوشکاری ABB
ربات جوشکاری ABB

ربات جوشکاری FANUC

شرکت فانوک دارای متنوع ترین ربات‌ها است. آنها همچنین به دلیل محصولات باکیفیت خود که در اکثر صنایع مونتاژ سنگین در سراسر جهان استفاده می شوند، شناخته شده اند. آنها بیش از 100 نوع ربات صنعتی دارند که هر کدام برای وظیفه خاصی طراحی شده‌اند. ربات های جوشکاری بخش بزرگی از کاتالوگ محصولات فانوک را تشکیل می دهند. چیزی که ربات‌های جوشکاری FANUC را متمایز می‌کند این است که فانوک معمولا برنامه‌های مخصوص خود را برای هوش مصنوعی روبات‌ها می‌سازد. نتیجه‌اش این است که این ربات‌ها بدون وقفه و اشکال کار می‌کنند و مدیریت و مراقبت از آن‌ها آسان است. فانوک ربات‌های جوشکاری تولید کرده است که حتی وزن‌هایی برابر 2300 کیلوگرم را حمل می‌کنند؛ و در واقع یکی از بهترین شرکت‌های سازنده ربات صنعتی است.

فانوک سازنده ربات صنعتی
فانوک سازنده ربات صنعتی

ربات جوشکاری KUKA

شرکت رباتیک آلمانی KUKA از بزرگترین تولیدکنندگان ربات‌ صنعتی در جهان محسوب می شود. ربات‌های آلمانی از بهترین کیفیت‌ها برخوردار هستند و می توانند هر نوع کار مونتاژی را انجام دهند. این شرکت همچنین با ارائه ربات های تخصصی که برای وظایف منحصر به‌فرد مناسب هستند خدمات سفارشی را نیز برای مشتریانش در نظر گرفته است. این شرکت به قدری موفقیت داشته است که اخیراً توسط Midea Group به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری شده و اکنون خدمات آن‌ها تنوع بیش‌تری هم پیدا کرده است.

ربات جوشکاری کوکا KUKA
ربات جوشکاری کوکا KUKA

ربات جوشکاری یاسکاوا Yaskawa

ژاپن به عنوان خانه رباتیک شناخته می‌شود. در میان بسیاری از برندهای مشهوری که در آنجا مستقر بوده و خودشان جزو شرکت‌های پیشرو و بهترین‌های دنیا هستند، یاسکاوا Yaskawa از بهترین‌های آن‌ها است. این شرکت در سال 1977 اولین ربات خود را عرضه کرد و امروزه مسئولیت بیش از 300000 ربات صنعتی را بر عهده دارد. ربات‌هایی که نحوه مونتاژ اتومبیل‌ها و سایر ماشین‌های بزرگ را در سراسر دنیا متحول کرده‌اند. ربات‌های جوشکاری یاسکاوا از فناوری‌های خود یاسکاوا استفاده می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود این ربات‌ها از همه جنبه‌ها قابل اعتماد باشند. نوآوری و طراحی عالی باعث شده این شرکت جایگاه خود را برای این مدت طولانی در سطح برندهای پیشرو سازنده ربات جوشکاری در سطح جهان حفظ کند و ربات‌های جوشکاری آن از بقیه رقبا متمایز باشند.

ربات جوشکاری میلر Miller

شرکت میلر رباتیک یکی دیگر از تولید‌کنندگان ربات صنعتی است که بر روی تولید ربات جوشکاری متمرکز شده است. این شرکت سال‌ها در زمینه اتوماسیون صنعتی فعال بوده اما به تدریج رشد کرده و به یکی از بازیگران پیشرو در دنیای رباتیک تبدیل شده است. کاربری این ربات‌های جوشکاری بسیار ساده است و قادر به انجام انواع جوشکاری از جمله جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری لیزری و انواع دیگر جوشکاری هستند. امکانات جوش قوس الکتریکی و یا جوشکاری لیزری به ‌همراه یک سلول جوشکاری عرضه می‌شوند. این امر ربات‌های جوشکاری میلر را به محصولات ایده‌آل برای استفاده در مونتاژهای سنگین تبدیل می‌کند.

میلر سازنده ربات جوشکاری
میلر سازنده ربات جوشکاری

ربات جوشکاری کامائو Comau

Comau در ارائه راه‌حل‌ها و سلوشن‌های رباتیک معروف است. کامائو در بخش جوشکاری ایده‌ها و راه‌حل‌های فوق‌العاده‌ای ارائه کرده. این شرکت بعضی از بهترین ربات‌های جوشکاری را می سازد که تا به حال با آنها برخورد کرده‌اید. کامائو ربات‌های سفارشی‌سازی شده برای مشتریان خود می‌سازد. به همین دلیل است که آنها توانسته‌اند در یک بازار بسیار رقابتی به‌روز و اثرگذار باقی بمانند. دستگاه های جوش کامائو را می‌توان با هر پروسه تولید دیگر یکپارچه‌سازی کرد که باعث می‌شود این ربات‌ها ارزش هزینه‌ای که برایشان می‌شود را داشته باشند.

کامائو سازنده ربات جوشکاری
کامائو سازنده ربات جوشکاری

ربات جوشکاری آی جی ام IGM

شرکت IGM در ویسکانسین مستقر است و اگرچه مانند بسیاری از بازیکنان دیگر این لیست به اعداد و آمار دیوانه‌واری نرسیده‌است، اما کاتالوگ بسیار کاملی دارد. آی جی ام آنچه از نظر کمیت کم دارد را با کیفیت جبران می‌کند. این شرکت از معدود تولیدکنندگان رباتیکی است که تنها بر روی ربات های جوشکاری تمرکز می‌کند. این ویژگی به آنها فرصت و بینشی داده است تا برخی از قابل اعتمادترین ربات‌های جوشکاری را که جهان تاکنون دیده است ارائه دهد. اگر جوشکاری چیزی است که به دنبال آن هستید، پس IGM را بررسی کنید، زیرا ربات‌های آن برای چیزی جز جوشکاری ساخته نشده‌اند.

سازنده ربات جوشکاری IGM
سازنده ربات جوشکاری IGM
آی جی ام سازنده ربات جوشکاری
آی جی ام سازنده ربات جوشکاری

جوشکاری رباتیک لینکلن الکتریک

لینکلن الکتریک یکی دیگر از برندهایی است که در زمینه رباتیک پیشرفته فعالیت می‌کنند. این شرکت مدتی است که پرچمدار فناوری رباتیک در استرالیا بوده است. لینکلن الکتریک در ساخت انواع ربات‌های صنعتی با تمرکز ویژه بر روی ربات‌های جوشکاری که در سراسر استرالیا و فراتر از آن تقاضای زیادی دارند، فعالیت می‌کند. ربات‌های جوشکاری برای انجام انواع کارها از جمله جوشکاری با سیم‌جوش، جوش قوس الکتریکی، جوش نقطه‌ای، جوش لیزری و بسیاری کاربردهای دیگر طراحی شده‌اند. آنها همچنین بدون ایجاد هیچ مشکل مکانیکی برای جابه‌جایی بارهایی با ظرفیت بالا به اندازه کافی قوی هستند.

لینکلن الکتریک سازنده ربات جوشکاری
لینکلن الکتریک سازنده ربات جوشکاری

نتیجه

در این مقاله شرکت‌های برتر سازنده ربات جوشکاری را بررسی کردیم. علاوه بر این‌ها شرکت‌های دیگری نیز هستند که ربات‌های صنعتی تولید می‌کنند. از آن‌جا که صنعت رباتیک از صنایعی است که از بروزترین تکنولوژی‌های دنیا بهره می‌برد مهم است که شرکتی را برای خرید انتخاب کنید که در این زمینه پیشرو هستند و به اصطلاح این صنعت را رهبری می‌کنند.

نکته دومی که هنگام انتخاب ربات جوشکاری مناسب باید در نظر داشته باشید نیازهای شما است. قبل از خرید باید نیازهای خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن برندی که نیازهای شما را بیش‌تر تأمین می‌کند انتخاب کنید.

اگر به دنبال یک راه حل خوب برای اتوماسیون خط تولید یا مونتاژ خود می‌گردید و تعداد بالای این اسامی شما را مردد کرده است نگران نباشید. متخصصین تی اس گروپ آماده ارائه هرگونه مشاوره در مورد سیستم‌های رباتیک هستند. مجموعه تی اس گروپ ارائه دهنده انواع ربات یاسکاوا، خدمات نصب، پشتیبانی، برنامه‌نویسی و خدمات پس از فروش یاسکاوا است. برای دریافت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید و پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

شماره تماس: 25236148

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *