دستگاه جوش فرونیوس

دستگاه جوش فرونیوس؛ مقرون به‌صرفه با راندمان بالا

آیا تامین جریان بالای جوشکاری در کسب و کارتان سخت شده؟ آیا از هدررفت انرژی خسته شده‌اید؟ آیا دوست دارید همراه با پیشرفت تکنولوژی باشید؟ آیا با دستگاه جوش فرونیوس آشنا هستید؟

اگر با دستگاه جوش سنتی سر وکار داشته باشید خوب می‌دانید که میزان مصرف انرژی آن‌ها بسیار بالاست در صورتیکه راندمان قابل توجهی ندارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های جوش جدیدی وارد بازار شده که در این زمینه بسیار کمک‌کننده هستند.

در این مقاله درباره‌ی قیمت دستگاه جوش فرونیوس، دستگاه جوش رباتیک فرونیوس، مزایایی که دارد و بطور کلی ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهیم. چند دقیقه‌ی کوتاه با ما همراه باشید.

آشنایی کلی با ربات جوشکاری یاسکاوا

ربات جوشکاری یاسکاوا یکی از محصولات شرکت یاسکاوا می‌باشد که برای جوشکاری صنعتی و تولیدات انبوه طراحی شده است. این ربات با استفاده از فناوری های پیشرفته جوشکاری، قابلیت جوشکاری بر روی قطعات با سرعت بالا و دقت بسیار بالا را دارد.

ربات جوشکاری یاسکاوا مجهز به سیستم های کنترل پیشرفته و جدیدی است که باعث می شود که عمل جوشکاری به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت انسان انجام شود. این ربات می تواند برای جوشکاری قطعات در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، هوافضا، صنایع دریایی و… استفاده شود.

همچنین، ربات جوشکاری یاسکاوا دارای امکاناتی مانند شبکه‌های ارتباطی، سیستم های اطلاعاتی و نرم افزارهای مدیریتی پیشرفته است که به کاربران این امکان را می دهد تا عملکرد ربات را بهبود بخشند و به طور کلی از این دستگاه برای بهبود کیفیت و کاهش هزینه های تولید استفاده کنند.

ربات جوشکاری یاسکاوا مجهز به سیستم های کنترل پیشرفته
ربات جوشکاری یاسکاوا مجهز به سیستم های کنترل پیشرفته

دستگاه جوش فرونیوس چیست؟

دستگاه جوش اینورتر فرونیوس نوعی دستگاه است که منبع تغذیه‌ی آن می‌تواند جریان بالای جوشکاری را فراهم کند. این دستگاه با کمک گرفتن از ریکتیفایر و سوئیچ حالت جامد براحتی جریان متناوب شصت هرتز از برق ورودی را به جریان خروجی تبدیل می‌کند.

مشاوره و راه اندازی

مقدار جریان خروجی و ولتاژ قابلیت تنظیم داشته و در طول فرآیند جوشکاری بوسیله نرم‌افزار کامپیوتری کنترل می‌شود. دستگاه جوش اینورتر فرونیوس بطور قابل توجهی وزن کمتر و همچنین میزان مصرف برق کمتری در مقایسه با دستگاه جوش سنتی دارد.

دستگاه جوش فرونیوس مخصوص استفاده از ربات، گاهی هزینه‌ی اولیه‌ی نصب و راه‌اندازی بالایی دارد؛ ولی در بلند مدت از نظر کیفیت، هزینه و افزایش راندمان بسیار عالی است. علاوه‌بر این در تکرارپذیری و انجام کار در حجم بالا کارایی زیادی دارد.

دستگاه جوش فرونیوس
دستگاه جوش فرونیوس

دستگاه جوش رباتیک فرونیوس چیست؟

با استفاده از دستگاه جوش رباتیک فرونیوس، جوشکاری را می‌توان بطور خودکار انجام داد. این دستگاه، جوشکاری را بر اساس همان برنامه‌ای که برنامه‌نویسی شده‌است انجام می‌دهد. یک نسخه‌ی کاملا پیشرفته از جوشکاری خودکار که توسط متخصصین کنترل و نظارت می‌شود.

دستگاه جوش رباتیک فرونیوس یک دستگاه جوشکاری پیشرفته است که برای جوشکاری صنعتی و تولیدات انبوه استفاده می شود. این دستگاه مجهز به فناوری های پیشرفته ای مانند جوش کاری با استفاده از سیم جوش بدون گاز، جوش کاری با استفاده از الکترودهای مصرفی، جوش کاری با استفاده از لیزر و دیگر روش های جوشکاری پیشرفته می باشد.

دستگاه جوش رباتیک فرونیوس به طور خاص برای جوشکاری خودکار و همچنین برای کار با ربات های جوشکاری طراحی شده است. این دستگاه مجهز به کنترلرهای قدرتمندی است که قادرند تا سرعت و دقت جوشکاری را بهبود بخشند و این امر باعث کاهش زمان و هزینه های تولید می شود.

علاوه بر این، دستگاه جوش رباتیک فرونیوس قابلیت اتصال به شبکه های صنعتی و اینترنت را داراست که این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا دستگاه را از راه دور کنترل کنند و اطلاعات جوشکاری را در طول زمان ذخیره کنند و تحلیل کنند.

دستگاه جوش رباتیک فرونیوس
دستگاه جوش رباتیک فرونیوس

چرا از دستگاه جوش فرونیوس استفاده کنیم؟

منابع قدرت جوشکاری از رکتیفایرها تا ژنراتورها هر کدام مزایا و معایبی دارند؛ اما با وجود این همچنان استفاده‌ی زیادی از آن‌ها در صنعت جوشکاری می‌شود. امروزه اینورترها در منابع انرژی جوشکاری عصر جدیدی را پدید آورده‌اند.

مدت زمان زیادی است که این تکنولوژی در کشورهای صنعتی استفاده‌ی زیادی می‌شود. در کشور ما نیز تولید و همچنین استفاده از دستگاه جوش بسیار رواج پیدا کرده است و تولیدکنندگان داخلی در این زمینه دارای توانایی بالایی هستند به گونه‌ای که در آینده می‌توان به این امیدوار بود که در بازار رقابتی با تجهیزات دیگر مرتبط با جوشکاری عرصه را از آن خود کنند و توسعه‌ی بیشتری خواهند داشت.

استفاده از این دستگاه‌ها بسیار به‌صرفه است
استفاده از این دستگاه‌ها بسیار به‌صرفه است

در این منابع تغذیه، ac یا همان برق ورودی با فرکانس پنجاه تا شصت هرتز که بصورت تک فاز یا سه فاز است، ابتدا بوسیله یکسوکننده به dc تبدیل شده و پس از آن به واحد اینورتری وارد می‌شود. بعد از آن به جریان متناوب موج مربعی با یک فرکانس بالا تغییر می‌کند و سپس از مبدل‌های هسته فریتی عبور کرده و جریان تولید می‌شود. البته بعد از یکسوسازی و فیلترینگ و تبدیل کردن آن به جریان مستقیم، جهت جوشکاری استفاده می‌گردد.

لازم به ذکر است که با توجه به وجود تکنولوژی و افزایش فرکانس تا حدود ده کیلو هرتز و یا بالاتر، حجم ترانسفورماتورها بصورت چشمگیری کاهش می‌یابد، که همین باعث کاهش قابل توجهی در وزن و سایز دستگاه شده و به دنبال آن میزان مصرف برق و اتلاف آن حدود بیست تا سی درصد کاهش می‌یابد.

شش مزیت استفاده از دستگاه جوش فرونیوس

استفاده از این دستگاه‌ها دارای مزایای بسیار زیادی است که در این قسمت به شش مورد آن اشاره می‌کنیم. این مزیت‌ها عبارتند از:

  • در این فرآیند بطور چشمگیری کیفیت جوشکاری بالا می‌رود و در استفاده از انرژی صرفه‌جویی می‌شود.
  • جوشکاری با اینورترها آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند
  • این امکان وجود دارد که مشخصات دینامیکی را در شرایط مختلف خیلی سریع کنترل کرده و پارامترهای جوشکاری پایدار می‌شوند.
  • جوشکاری با این وسیله راندمان و ضریب قدرت بالایی را دارا است.
  • حمل و نقل و انبارداری بسیار آسانی دارد
  • در عملیات جوشکاری به علت ایجاد قوس یکنواخت، پایداری دارد.

به‌کارگیری ربات جوشکاری باعث دستیابی به نتیجه‌ای سریع‌تر و دقیق‌تر می‌شود که دارای ضایعات کمتر و امنیت بیشتری است. ربات جوشکاری یاسکاوا می‌تواند به مکان‌هایی که امکان دسترسی نیروی انسانی وجود ندارد، حضور داشته باشد و جوشکاری‌های پیچیده را براحتی انجام دهد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد به‌کارگیری دستگاه جوش مزایای بسیاری دارد که در قسمت بالا به چند مورد آن اشاره کردیم. با وجود این دستگاه‌ها احتمال خطر نیز کاهش یافته و کارها سریعتر از آنچه در نظر داریم انجام می‌گیرند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی نه تنها برای افراد صاحب کسب و کار اهمیت دارد که در مجموع برای کل جامعه تاثیر مثبتی می‌گذارد.

دستگاه جوش فرونیوس دارای مزایای زیادی است
دستگاه جوش فرونیوس دارای مزایای زیادی است

چنانچه قصد خرید دستگاه جوش از نمایندگی دستگاه جوش دارید حتما قبل از آن از قیمت دستگاه جوش فرونیوس مطلع شده و با مشورت گرفتن از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه بهترین تصمیم را بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره تماس با ما در ارتباط باشید همچنین سوالات خود را از طریق کامنت و پیام به ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

سوالات متداول

1-بهتر است در هنگام خرید دستگاه جوش اینورتر به چه ویژگی ان دقت کنیم؟

در خرید دستگاه جوش از نمایندگی دستگاه جوش بهتر است به بالا بودن کیفیت تولید و داشتن قطعات و لوازم یدکی توجه نماییم.

2-دستگاه جوش اینورتر ترکیه‌ای چه تفاوتی با چینی دارد؟

چینی‌ها بعد از مدتی کار یا کارکرد طولانی و سنگین، برد الکترونیکی‌شان می‌سوزد و غیر قابل تعمیر و استفاده می‌شوند.

3-مزیت داشتن دستگاه جوش چیست؟

کیفیت بالا و مقرون به‌صرفه بودن، داشتن حجم کم و اشغال فضای کم، دارا بودن راندمان بالا و...