ربات بسته بندی

ربات صنعتی بسته بندی؛ ابزار حیاتی شما برای پیشرفت

تقریبا سه قرن پیش بود که پای ماشین‌ها به کارخانه‌ها و کارگاه‌ها باز شد. استفاده از ماشین‌ها در صنایع مختلف و جایگزین‌شدن آن‌ها با نیروی انسانی چنان تاثیری در زندگی انسان‌ها گذاشت که آن را انقلاب صنعتی نام‌گذاری کردند. امروزه، بعد از این انقلاب بزرگ، هیچ کارخانه و صنعتی نیست که ماشین‌ها و ربات‌ها را به کار نگیرد. در عصر ما، سرعت تولید چنان زیاد شده است که عملیات گذاشت، برداشت و بسته‌بندی کالا، بار بسیار سنگینی را بر دوش نیروی انسانی خواهد گذاشت. ربات بسته بندی یکی از راه‌حل‌های فوق‌العاده‌ای است که دنیای مدرن پیش پای صاحبان صنایع مختلف گذاشته است.

اگر شما هم می‌خواهید بسته‌بندی را در کارتان سریع‌تر، دقیق‌تر و در نهایت چرخه‌ی تولیدتان را کارآمدتر کنید، بهترین راه‌حل را انتخاب کرده‌اید. در ادامه‌ی این نوشته با ما باشید تا جواب تمام سوال‌های‌تان درباره‌ی ربات صنعتی بسته بندی را به دست بیاورید.

ربات بسته بندی چیست؟

در سالن‌های تولید پرسرعت امروزی که عملیات گذاشت و برداشت و بسته‌بندی انجام می‌شود انتظار زیادی از اپراتورهای انسانی می‌رود. این انتظار شامل کار سریع و بدون وقفه، قابل اطمینان بودن، بررسی، مرتب‌کردن، دقت و مهارت است. در بسیاری مواقع اپراتور و نیروی انسانی توان برآوردن همه‌ی این خواسته‌ها را ندارد. اما برای ربات‌ها جابه‌جایی و بسته‌بندی محصولات اولیه و محصولات نهایی فرقی ندارد، ربات‌ها این کار را مداوم بدون توقف و با سرعت بالا انجام می‌دهند، بدون این‌که نیاز به استراحت داشته باشند.

یک ربات بسته‌بندی یا ربات گذاشت‌وبرداشت رباتی است که برای اتوماتیک کردن فرایند برداشتن محصولات و گذاشتن آن‌ها در یک سطح دیگر در موقعیت و زاویه از قبل تعیین‌شده استفاده می‌شود.

این عمل باید به‌صورت مکرر انجام شود تا محصولات در یک ردیف یا مجموعه‌ی خاص به سمت پایان خط تولید قرار بگیرند. پایان این فرایند ممکن است سینی یا جعبه‌هایی برای دسته‌بندی محصولات در نظر گرفته شده باشد.

ربات بسته بندی سری MPK
ربات بسته بندی سری MPK

عملیات گذاشت‌وبرداشت به‌صورت معمول با هدف برداشتن با سرعت بالا، مقایسه کردن، جابه‌جایی قطعه، جداسازی، مرتب‌سازی و بازرسی انجام می‌شود.

در بیش‌تر موارد قطعات یا محصولات از طریق یک تسمه‌نقاله از جلوی ربات حرکت می‌کنند و حرکت گذاشت‌وبرداشت کمک می‌کند تا قطعات با ترتیب و نظم معینی در مکان نهایی قرار بگیرند.

برداشت و بسته‌ بندی هم نوعی از عملیات برداشت‌وگذاشت است که برای بسته‌بندی استفاده می‌شود. البته حرکت گذاشتن در این مورد پیچیده‌تر است چرا که از ربات انتظار می‌رود یک ظرف یا بسته را پر کند. معمولا یک ربات صنعتی بسته بندی برای انجام این مرحله از کار نیاز به دوربین های سه بعدی بینایی دارد.

چرا باید بخش بسته‌بندی تولید خود را به ربات‌ها بسپاریم؟

استفاده از ربات‌های گذاشت‌وبرداشت در خط تولید سرمایه‌گذاری بسیار هوشمندانه‌ای است. به‌علاوه عملیات بسته‌بندی و برداشت-گذاشت دقیقا از آن کارهایی است که ربات‌ها برای آن درست شده‌اند؛ یعنی یک کار تکراری و نیازمند دقت و مداومت.

چرا ربات بسته بندی یک سرمایه‌گذاری است؟ چون این کار بهره‌وری خط تولید شما را بسیار بالاتر خواهد برد.

1. کار بدون ترمز!

ربات‌ها می‌توانند 24 ساعت روز را کار کنند و نیاز به استراحت ندارند.

2. عدم وقفه

ربات‌ها کارها را سریع انجام می‌دهد، بین حرکات سریع آن‌ها وقفه‌ای نیست. ربات‌ها بین حرکات خود وقتی را برای تردید کردن تلف نمی‌کنند و طبق برنامه عمل می‌کنند.

3. حذف خطای انسانی

با استفاده از ربات‌ها مشکلات خطای انسانی حذف می‌شود.

4. حفظ بهداشت

در مواردی که بسته‌بندی محصولات نیاز به شرایط بهداشتی خاصی دارد ربات‌ها بهترین گزینه هستند چون در همان فضا و شرایط سالن بسته بندی می‌مانند. این فضا حتی می‌تواند یک فضای ایزوله باشد. ربات‌ها برخلاف نیروی انسانی نیازی به بیرون رفتن از این فضا ندارند.

برای بسته‌بندی موادغذایی و دارویی ویژه ربات‌های مخصوصی نیز وجود دارند که قادرند شرایط بد بعضی مواد غذایی و دارویی را تحمل کنند.

5. بسته‌بندی هوشمند

با استفاده از آپشن‌هایی مثل هوش مصنوعی پیشرفته، دوربین‌های دو یا سه بعدی و امکانات دیگر ربات بسته بندی حتی می‌تواند کارهای هوشمندتر را بدون خطای انسانی و با سرعت انجام دهد. ربات‌ها می‌توانند محصولات را بر اساس شکل یا رنگ تشخیص دهند و آن‌ها را از هم جدا کنند یا محصولات ناسالم را از چرخه تولید خارج کنند.

6. حفظ سلامت نیروی انسانی

یکی از فاکتورهای مهم یک خط تولید موفق اپراتور و نیروی انسانی سالم و شاداب است. با سپردن کارهای تکراری که در درازمدت قطعا می‌توانند برای سلامتی افراد مضر باشند به ربات‌ها می‌توانید سطح سلامت کل نیروی انسانی فعال در تجارت خود را ارتقا بدهید.

بنابراین هزینه‌ای که برای اتوماتیک کردن سالن بسته‌بندی یک خط تولید توسط ربات‌ها پرداخت می‌کنید در زمان کوتاهی بازمی‌گردد و بازدهی و بهره‌وری خط تولید شما نیز از این به بعد چندبرابر خواهد شد.

ربات بسته بندی سری MPK
ربات بسته بندی سری MPK

ویژگی‌های ربات بسته‌بندی که برای خرید هم باید در نظر بگیریم

1. سرعت و توان عملیاتی

هر نوع از عملیات گذاشت و برداشت یا بسته بندی یک هدف مشترک دارد و آن هدف توان عملیاتی بالا و چرخه‌ی زمانی کوتاه است. عملیات بسته‌بندی یا گذاشت‌وبرداشت یکی از بیش‌ترین کاربردهایی است که برای آن سراغ ربات‌ها می‌آیند، بنابراین جایی برای خطا در این کار نیست.

ربات‌های یاسکاوا برای کار مداوم و طولانی ساخته می‌شوند و ثبات و دوام کافی برای کار 24 ساعته، بدون بروز داغ کردن، شکستن گیربکس و مشکلاتی از این قبیل را دارند.

2. سفارشی سازی آسان

از آنجایی که هیچ دو سناریو تولید برداشت‌وگذاشت و بسته‌بندی یکسان نیستند، مهم است که سیستم بسته‌بندی ربات شما قابل سازگار شدن با شرایط و محصولات مختلف و جدید باشد تا به شما این امکان را بدهد که ربات‌های خود را با هر تعداد نوارنقاله و خط تولیدی تطبیق دهید.

3. مرتب سازی و برداشتن

امکان اضافه کردن آپشن ویژوال و بصری برای ربات‌ها این امکان را به آن‌ها می‌دهد که با استفاده از یک سیستم بینایی رباتیک محصولات را روی نوار نقاله مرتب و اصلاح کنند. برای پکینگ یا گذاشتن محصولات یا قطعات داخل یک کارتن معمولا ربات‌ها نیاز به این آپشن‌ها دارند.

4. سیکل‌زمانی و چرخه‌کاری سریع‌تر

برای به‌حداقل رساندن زمان چرخه تولید بعضی از تولیدکنندگانِ ربات نرم‌افزارهایی را فراهم می‌کنند که حرکات ربات‌ها را تاجایی که می‌شود ساده می‌کنند.

ربات بسته بندی مدل MPP3S یاسکاوا

5. سلامت غذایی و بهداشتی

بعضی از ربات‌ها به‌طور خاص برای کار در فضای تولید مواد غذایی تولید شده‌اند و دارای گواهینامه برای کار با مواد غذایی خام و تازه هستند. این نوع ربات‌ها ساخته‌شده‌اند تا شرایط سخت سخت نمکی، قلیایی و اسیدی که این مواد غذایی دارند را تحمل کنند.

6. تشخیص در برداشت مواد

مدل‌هایی از ربات صنعتی بسته بندی با یک یا چند دوربین با سنسورهای دو یا سه بعدی ساخته می‌شوند که دارای جدیدترین تکنولوژیها هستند. این ویژگی ربات بسته بندی را قادر می‌سازد تا اشیای بی‌نظم را با توجه به رنگ، شکل یا اندازه از روی نوار نقاله انتخاب کند.

7. تحمل وزن مفید

8. تعداد محورها

9. تکرارپذیری

انتخاب ربات بسته بندی

فناوری بسته‌بندی بر بخش‌های اتوماسیون قدرتمند و قابل اعتماد متکی است. هنگام استفاده از دستگاه‌های بزرگ، دستگاه‌های سیل کننده و بسته‌بندی (کارتن، کیسه یا نایلون) زمان توقف برنامه‌ریزی نشده، به‌خصوص در پایان زنجیره تولید، قابل قبول نیست. برای این‌که چنین فرایندی به‌صورت خودکار با دقت اجرا شود همه‌ی اجزا از کنترلر تا سیستم رباتیک باید به‌نحو یکپارچه با هم کار کنند.

برای مهندسان مکانیک، اعتماد کردن به محصولات و تخصص یک تولیدکننده راحت‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و از همه مهم‌تر تأثیرگذارتر است.

ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H
ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H

تولید ربات امروزه یک صنعت بسیار بزرگ بوده و در خط مقدم تکنولوژی است. هر شرکت تولیدکننده ربات نمی‌تواند نیازهای خطوط تولید شما را برآورده کند. امروزه 4 شرکت بزرگ و پیشرو در صنعت تولید ربات فعالیت دارند که یکی از موفق‌ترین آن‌ها شرکت یاسکاوا است.

شرکت یاسکاوا انواع مختلف ربات صنعتی را تولید می‌کند که در کنار هم می‌توانند تمام خط تولید شما را اتوماتیک کند. یکی از پرطرف‌دارترین کاربرد ربات‌ها، استفاده از آن‌ها در خطوط تولید برای عملیات بسته‌بندی یا گذاشت‌وبرداشت است.

ربات های یاسکاوا برای کار طولانی مدت و 24 ساعته ساخته شده‌اند و تا سال‌ها بدون بروز هیچ مشکلی کار می‌کنند.

این ربات‌ها انعطاف‌پذیر هستند و با یک برنامه‌ریزی ساده برای انجام‌کارهای جدید یا فعالیت در محیط جدید آماده می‌شوند.

بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم به انواع مدل های ربات بسته بندی یاسکاوا:

انواع مدل‌های ربات بسته‌بندی یاسکاوا

سری SG

ربات‌ بسته بندی اسکارا سری SG با عملکرد بالا، قادر است عملیات مرتب‌کردن و گذاشت و برداشت را با سرعت و دقت فوق‌العاده‌ای انجام دهد. این سری از ربات بسته بندی یاسکاوا به راحتی برای وظایف جدید قابل نصب و استقرار هستند.

ربات بسته بندی پرسرعت دلتا

1.مدل SG400

ربات اسکارا SG400 دارای 4 محور است. این ربات برای عملیات سریع طراحی شده است. اس‌جی400 با توان عملیاتی بالا برای انجام عملیات روی مواد کوچک بسیار مناسب است.

این ربات می‌تواند قطعات با وزن 3 کیلوگرم را جابه‌جا کند. دقت بالای SG400 آن را برای انجام کارهای تکراری، مونتاژ و مرتب‌سازی که نیاز به سیکل و چرخه زمانی کوتاهی دارند بسیار مناسب می‌کند.

این ربات با طراحی فشرده بدنه و فضای نصب کمی که اشغال می‌کند به راحتی با اتوماسیون‌های موجود سازگار می‌شود.

SG400 برای عملیات گذاشت‌وبرداشت و پارت فیدینگ (ذخیره‌سازی، مرتب‌سازی، جای‌گذاری اجزای یک محصول صنعتی) در مونتاژ مناسب است.

2.مدل SG650

این مدل هم مثل مدل SG400 که از دسته‌ی ربات اسکارا هستند برای عملکرد سریع طراحی شده است. این ربات هم برای انجام عملیات روی مواد و قطعات کوچک با توان عملیاتی بسیار بالا مناسب است. ربات بسته بندی SG650 می‌تواند قطعاتی با وزن 6 کیلوگرم را جابه‌جا کند که با این توان دو برابر تحمل وزن مفید SG400 را حمل کند.

 SG650 برای عملیات تکراری از قبیل مونتاژ و مرتب‌سازی که نیاز به سیکل و چرخه‌کاری کوتاه دارند و برای عملیات گذاشت و برداشت مناسب است. این مدل با طراحی بدنه فشرده و فضای نصب کم به راحتی با اتوماسیون‌های دیگر سازگار می‌شود.

SG650 نیز برای عملیات گذاشت‌وبرداشت و پارت فیدینگ (ذخیره‌سازی، مرتب‌سازی، جای‌گذاری اجزای یک محصول صنعتی) در مونتاژ مناسب است.

مدل MPP3H برای استفاده در عملیات گذاشت‌وبرداشت در صنایع غذایی، علوم زیستی و داروسازی عالی است.

مقایسه سریع بین دو مدل ربات بسته بندی یاسکاوا از نوع اسکارا:

مدلSG400SG650
تعداد محور4 محور4 محور
تحمل وزن مفید3 کیلوگرم6 کیلوگرم
محدوده دسترسی400 میلی‌متر650 میلی‌متر
دقت تکرار0.01 میلی‌متر0.01 میلی‌متر
وزن14 کیلوگرم14 کیلوگرم
محل نصبزمینزمین

سری دلتا

ربات‌های پرسرعت دلتا

ربات‌‌های موتومن MPP یک سری از ربات‌های دلتای چهارمحوره پرسرعت، چابک، دقیق و کارآمد هستند. ربات‌های سری MPP برای کاربردهای گذاشت، برداشت و بسته‌بندی مناسب‌اند؛ کارهایی از قبیل گذاشتن داخل کارتن، کیت کردن بخش‌های مختلف در یک بسته‌بندی، انتقال از روی کمربند نقاله به بسته‌بندی‌های پلمپ شده.  طراحی فشرده MPP و عدم اشغال فضا روی زمین قابلیت انطباق‌پذیری با هر نوع طرح کاربری را به این ربات کاربردی می‌دهد.

ترکیب شدن ربات بسته بندی MPP با تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند MotoSight (دوربین‌های بینایی ربات یاسکاوا) و MotoPick و تکنولوژی ردیاب نوارنقاله به شما این امکان را می‌دهد که تنها به‌سادگی یک خط تولید هوشمند و انعطاف‌پذیر با چندین ربات داشته باشید.

ربات بسته بندی پرسرعت دلتا
ربات بسته بندی پرسرعت دلتا

مدل‌های ربات بسته بندی MPP

MPP3H

مدل MPP3H بسته به وزن بار و الگوی حرکتی می‌تواند بین 2 تا 4 سیکل حرکتی در هر ثانیه داشته باشد.

این مدل دارای گواهی‌نامه  ISO Cleanroom Class 5 و استاندارد IP67 است. (استاندارد IP67 به این معنا است که این وسیله ضد آب، ضد هرگونه مایعات و گردوخاک است)

مدل MPP3H برای استفاده در عملیات گذاشت‌وبرداشت در صنایع غذایی، علوم زیستی و داروسازی عالی است.

مدل MPP3H
مدل MPP3H برای استفاده در عملیات گذاشت‌وبرداشت در صنایع غذایی، علوم زیستی و داروسازی عالی است.

ربات گذاشت و برداشت MPP3

MPP3S

این مدل هم مانند MPP3H تا 3 کیلوگرم بار را می‌تواند جابه‌جا کند. محدوده حرکتی مدل S از مدل H کم‌تر است.

مدل S هم معمولا می‌تواند به سرعت چشمگیر 2 تا 4 سیکل بر ثانیه برسد.

ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H

ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H

ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H
ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H

این مدل هم دارای گواهی‌نامه  ISO Cleanroom Class 5 و استاندارد IP67 است (ضد آب، مایعات و گردوخاک) و برای عملیات گذاشت‌وبرداشت در صنایع غذایی، علوم زیستی و داروسازی عالی است.

ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H
ربات بسته بندی دلتا یاسکاوا مدل MPP3H

مقایسه سریع دو مدل ربات بسته بندی دلتا MPP3H و MPP3S

مدلMPP3HMPP3S
تعداد محور4 محور4 محور
تحمل وزن مفید3 کیلوگرم3 کیلوگرم
محدوده دسترسی1.300 میلی‌متر800 میلی‌متر
دقت تکرار0.10.1
وزن115 کیلوگرم95 کیلوگرم
محل نصبسقفسقف

ربات بسته بندی یاسکاوا سری MPK

ربات گذاشت‌وبرداشت 5 محوره و پرسرعت

سری Motoman MPK ربات‌های 5 محوره و پرسرعتی هستند که برتری خود را در سرعت بالا در عملیات گذاشت و برداشت ثابت کرده‌اند. مخصوصا برای فضاهایی مثل صنایع غذایی و علوم زیستی که در آن بهداشت و پاکیزگی اهمیت بالایی دارد این نوع ربات بسیار مناسب است.

با ترکیب این ربات‌ها با فن‌آوری‌های پیشرفته موتومن مانند Motopick و MotoSight و ردگیر نوارنقاله به راحتی می‌توانید چندین خط نوار نقاله گذاشت‌وبرداشت را راه‌اندازی کنید.

ویژگی‌های مدل MPK2F-5 و MPK2F

موتومن MPK2F یک ربات 5 محوره با تحمل وزن مفید 5 کیلوگرم و دسترسی 900 میلی‌متر است. MPK2F تا حدود 2 برداشت در هر ثانیه می‌تواند انجام دهد و در نتیجه بهره‌وری بهتری در عملیات گذاشت‌وبرداشت در پایان خط تولید و لجستیک محصولات مصرفی ارائه می‌دهد.

عملیات گذاشت و برداشت با ربات موتومن MPK

این مدل با رنگ قابل شستشو به‌طور ویژه برای استفاده در صنایع غذایی، علوم زیستی و تولیدات دارویی و فضاهایی که بهداشت و پاکیزگی در آن‌ها فوق‌العاده مهم است طراحی شده‌است.

مقایسه سریه مدل MPK2F-5 و MPK2F

مدلمدل MPK2F-5مدل MPK2F
تعداد محور5 محور5 محور
تحمل وزن مفید5 کیلوگرم2 کیلوگرم
محدوده دسترسی900 میلی‌متر900 میلی‌متر
دقت تکرار0.50.5
وزن72 کیلوگرم72 کیلوگرم
محل نصبزمین، دیوار، سقفزمین، دیوار، سقف

عملیات گذاشت‌وبرداشت با ربات همکار انسان سری HC

کوبات‌هایی (کوبات: ربات همکار انسان) مانند HC10 از نظر سرعت نمی‌توانند با ربات‌های صنعتی رقابت کنند. اما کوبات HC10 ممکن است از جهات دیگر مزایی بر ربات‌های صنعتی داشته باشد. این سری ربات‌ها به‌راحتی قابل استفاده‌اند، هنگام استفاده از آن نیاز به حصار نیست و می‌توانند در کنار نیروی انسانی به‌سادگی با آن‌ها همکاری کنند.

مدل HC10 به‌صورت دوگانه و هیبریدی می‌تواند کار کند به‌این صورت که هنگامی که نیروی انسانی در اطراف آن نیست به‌صورت خودکار از حالت تعاملی با انسان خارج شود و با سرعت‌های بالاتر کار کند.

از مزایای ربات HC10 صرفه‌جویی در فضا با حذف فنس‌ها و موانع بین نیروی انسانی و ربات است. این ربات‌ها از نظر کدگذاری مجدد و نسبت به محیط کاری جدید و متفاوت بسیار منعطف هستند. با ربات همکار انسان متوجه خواهید شد محیط گذاشت‌وبرداشت چقدر می‌تواند هوشمندانه و جذاب باشد.

کلام آخر

در این پست درباره ربات بسته بندی با هم صحبت کردیم و گفتیم چرا وقت آن رسیده نیروی انسانی را با ربات بسته بندی جایگزین کنید.

در ادامه ویژگی‌هایی که برای انتخاب یک ربات بسته‌بندی باید مدنظر داشته باشید را با شما در میان گذاشتیم.

هم‌چنین انواع ربات بسته بندی یاسکاوا را برای کاربری‌های مختلف معرفی و مقایسه کردیم.

اگر شما هم به‌دنبال اتوماتیک سازی خط تولید خود هستید و نمی‌خواهید از رقبای خود عقب بمانید ما در مجموعه‌ تی‌.اس.گروپ آماده‌ایم به شما کمک کنیم. مجموعه تی.اس.گروپ می‌تواند انواع ربات‌های یاسکاوا را به شما ارائه کند. تی.اس.گروپ علاوه بر این خدمات مشاوره، نصب و پشتیبانی این ربات ها را نیز انجام می‌دهد. برای دریافت مشاوره با متخصصین ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 36148 25 98

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

سوالات متداول

1. آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا در ایران است؟

یاسکاوا نماینده‌ای در ایران ندارد و متأسفانه بعضی از واردکنندگان از این عنوان سوء استفاده می‌کنند. تی.اس.گروپ ارائه دهنده‌ی تمام انواع ربات‌های نو یاسکاوای اروپا است. علاوه بر این مجموعه ما خدمات مشاوره، نصب و پشتیبانی را نیز انجام می‌دهد.

2. برای خرید ربات بسته بندی چه ملاک‌هایی را باید در نظر بگیریم؟

سرعت، دقت تکرار، تعداد محورها، گواهینامه‌ها، تحمل وزن مفید بعضی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که برای خرید ربات بسته بندی باید در نظر داشته باشید.

3. چه ربات بسته بندی بهتر است؟

یاسکاوا (YASKAWA)، فانوک (FANUK)، ای.بی.بی (ABB)، کوکا (KUKA)، نام چهار شرکت پیشرو در ساخت ربات های صنعتی در سطح جهان پیشرو هستند. از میان این ربات‌ها ما به شما ربات یاسکاوا را پیشنهاد می‌کنیم. یاسکاوا یک شرکت ژاپنی است که جدیدترین تکنولوژی‌ها در سطح جهان را در تولید ربات صنعتی به کار می‌گیرد. کارخانه‌های یاسکاوا در اروپا، آسیا و آمریکا فعال هستند. برای مشاوره، خرید و دریافت پشتیبانی در مورد این ربات‌ها می‌توانید با متخصصین مجموعه تی.اس.گروپ تماس بگیرید.