ربات تزریق پلاستیک

استفاده از ربات در دستگاه تزریق پلاستیک مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله کاهش ضایعات، کاهش هزینه تولید، افزایش کیفیت و بالا بردن سرعت تولید محصول، کاربرد ربات های تزریق پلاستیک را در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، پزشکی، لوازم خانگی، بسته‌بندی و … می‌توان دید. همچنین این ربات‌ها قابلیت تولید محصولات دو رنگ، با دو بار تزریق پشت سر هم را نیز دارند.

با استفاده از ربات ها در صنعت پلاستیک، می‌توانید خطرات انسانی را تا حدود زیادی کاهش دهید و به بهره‌وری بیشتر در خط تولید خود برسید. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد ربات تزریق پلاستیک و مزایا و کاربردهای بیشتر آن، همراه ما بمانید

آشنایی با انواع کاربرد ربات در صنعت تزریق پلاستیک

از ربات تزریق پلاستیک در صنایع مختلفی برای تولید محصولات پلاستیکی می‌توان استفاده کرد که برخی از کاربردهای آن به شرح زیر است:

1-صنعت بسته‌بندی

برای تولید قطعات بسته‌بندی مانند درب بطری، درب جعبه‌های بسته‌بندی، پوشش‌های آن‌ها و … می‌توان از ربات‌های صنعتی تزریق پلاستیک استفاده کرد.

2-صنعت لوازم خانگی

ربات‌های تزریق پلاستیک برای تولید انواع لوازم خانگی از جمله تلویزیون، کولر گازی، یخچال، ماشین لباسشویی و … هم کاربرد دارند.

کاربردهای ربات تزریق پلاستیک
کاربردهای ربات تزریق پلاستیک

3-صنعت ورزشی

در ساخت وسایل وزشی پلاستیکی مانند بدنه اسکیت بورد، دوچرخه و تخته اسکیت و توپ و … نیز از ربات صنعتی تزریق پلاستیک استفاده می‌شود.

4-صنعت خودروسازی

ربات دستگاه تزریق پلاستیک در صنعت خودروسازی کاربرد زیادی دارد و از آن می‌توان برای ساخت قطعات خودرو مانند سیستم تهویه، کاپوت، پنجره، درب و … هم استفاده کرد.

5-صنعت پزشکی

از کاربرد ربات ها در صنعت پلاستیک می‌توان به ساخت وسایل پزشکی از جمله سرنگ، شیرآلات پزشکی، کیسه خون و … هم اشاره کرد.

6-صنعت الکترونیک

ساخت بدنه تجهیزات الکترونیکی از جمله موبایل، تلویزیون، رادیو و … هم با ربات تزریق پلاستیک قابل انجام است.

7-صنعت اسباب بازی

برای تولید انواع اسباب بازی‌ها مانند پازل، عروسک، لگو و … هم می‌توان از ربات‌های تزریق پلاستیک استفاده کرد.

8-صنعت ساختمانی

این ربات‌ها در صنعت ساختمانی نیز برای تولید لوله، درب و پنجره، صفحات دیواری، پوشش‌های شیروانی و … هم کاربرد بسیاری دارند.

آشنایی با نحوه عملکرد ربات دستگاه تزریق پلاستیک

این دستگاه صنعتی شامل یک واحد تزریق، یک مخزن پلاستیک، یک قالب و یک واحد گرمایش است که جهت تزریق پلاستیک در قالب‌های مختلف و متنوع به کار می‌رود. پلاستیک به صورت مایع در مخزن دستگاه قرار دارد و هنگام تولید، توسط واحد گرمایش به دمای مورد نظر می‌رسد. سپس پلاستیک مایع توسط واحد تزریق به قالب‌های مشخص شده تزریق می‌شود و بعد از خنک شدن پلاستیک درون قالب، محصول مورد نظر از قالب خارج شده و آماده استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از ربات در دستگاه تزریق پلاستیک مزایای زیادی دارد و با دادن قالب‌های مختلف به آن، می‌توانیم طیف وسیعی از محصولات مورد نیاز را تولید کنیم؛ که این کار با تغییر قالب انجام می‌گیرد.

کاربرد ربات در صنعت تزریق پلاستیک
کاربرد ربات در صنعت تزریق پلاستیک

لیبل زدن محصولات با ربات‎های تزریق پلاستیک

برای زدن لیبل‌های IML می‌توانیم از ربات‌های صنعتی تزریق پلاستیک هم کمک بگیریم. تفاوت این لیبل‌ها این است که روی محصول چسبانده نمی‌شوند، بلکه در دیواره‌های خود محصول قرار می‌گیرند و امکان جدا کردن آن‌ها از ظرف پلاستیکی وجود ندارد.

در این فرآیند ربات ابتدا لیبل را داخل قالب قرار می‌دهد و بعد پلاستیک را به درون قالب تزریق می‌کند. در نهایت لیبل با مواد مذاب پلاستیک یکپارچه می‌شود.

7 مورد از مزایای ربات تزریق پلاستیک

به طور کلی استفاده از ربات‌ها در صنعت تزریق پلاستیک باعث کاهش هزینه‌های تولید محصول و افزایش دقت و کارایی می‌شود؛ که این برای صنایع مختلف بسیار خوب و مفید است و کمک بزرگی به روند تولید آن‌ها می‌کند.

1-تولید محصولات با کیفیت

از آنجایی که کنترل و دقت بالایی در فرایند تولید محصول با ربات‌ها وجود دارد، محصولات نیز با کیفیت خوب و رضایت‌بخشی تولید می‌شوند که این منجر به افزایش اعتماد و اعتبار برند شما می‌شود.

2-سرعت تولید بالا

بی‌شک استفاده از ربات‌ها می‌تواند سرعت انجام کار را بالا ببرد و در مدتی کوتاه تعداد زیادی از محصولات تولید شود. از آنجایی که ربات دستگاه تزریق پلاستیک به صورت خودکار کار می‌کند، سرعت تولید محصول نیز بالا رفته و این منجر به کارایی بیشتر می‌شود.

3-انعطاف پذیر

همان‌طور که پیش‌تر گفته‌شد می‌توانید قالب‌های مختلفی را به دستگاه تزریق پلاستیک بدهید که این یعنی انعطاف‌پذیری تولید محصولات بیشتر می‌شود و می‌توان محصولات پلاستکی متنوعی با اشکال و اندازه‌های مختلف تولید کرد.

4-دقت بالا و کم بودن درصد خطا

ربات‌های صنعتی تزریق پلاستیک دقت بسیار بالایی در تزریق پلاستیک داخل قالب‌ها دارند و همین امر موجب تولید محصولات مختلف، با کیفیت و دوام بالا می‌شود.

ربات صنعتی یاسکاوا در صنعت پلاستیک
ربات صنعتی یاسکاوا در صنعت پلاستیک

5-کاهش زمان و هزینه تولید

از آنجا که سرعت تولید محصولات با ربات صنعتی بالا است، زمان تولید محصول نیز کاهش میابد و در مدتی کوتاه می‌توانید محصولات خود را روانه بازار کنید. همچنین به دلیل عدم نیاز به انسان در فرایند تولید، هزینه‌های تولید نیز کاهش میابد.

6-کاهش ضایعات

ربات‌های صنعتی تزریق پلاستیک دقت بالایی در تزریق دارند و مقدار پلاستیکی که به قالب تزریق می‌کنند، به اندازه و دقیق است؛ که این منجر به کاهش ضایعات، کاهش هزینه‌های تولید و حفظ محیط زیست می‌شود.

7-مونتاژ کردن محصول

در مواردی برای تولید یک محصول لازم است که از چند قالب مختلف استفاده کنیم. در این شرایط ربات ابتدا بخشی از محصول نهایی را در یک قالب به صورت جداگانه تولید می‌کند، سپس این قطعه را به قالب دیگر منتقل کرده و قسمت دیگری از محصول را نیز با تزریق پلاستیک به قالب جدید، ایجاد می‌کند. این کار نیاز به دقت زیادی دارد که از فقط از عده ربات‌ها برمی‎آید.

کلام پایانی

استفاده از ربات‌ تزریق پلاستیک به بهینه کردن فرایند تولید کمک بسیاری می‌کند و این امکان را به تولید کنندگان می‌دهد که نسبت به رقبای خود مزیت‌های بیشتری داشته‌باشند. با توجه به اینکه می‌توان یک سیکل مشخص را توسط ربات‌ها بارها و بارها، بدون خطا و با دقت و سرعت بالا تولید کرد، محبوبیت و اهمیت استفاده از رباتیک هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

بنابراین به شما هم توصیه می‌کنیم برای بهبود کیفیت و کاهش هزینه‌های تولید محصولات خود، از ربات‌های تزریق پلاستیک استفاده نمایید. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره یا راهنمایی در خصوص انواع ربات‌های صنعتی دارید، می‌توانید از طریق کامنت‌ها یا برقراری تماس با شماره‌هایی که در سایت قرار دارد با ما در تماس باشید.

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *