ربات صنعتی شرکت abb

ربات‌های صنعتی، یک بخش مهم صنعت را در دست دارند. ربات صنعتی شرکت abb، نوعی سیستم رباتیک یا همان بازوی مکانیکی محسوب می‌شود که در انواع مختلف تولید می‌شود و محصول کمپانی  abbاست.

در اصل، هدف نهایی ورود ربات‌ها به صنعت، افزایش سرعت، دقت، کارایی، تولید و… است که در تولید همه ربات‌های صنعتی موجود، این اصل به عنوان پایه و اساس در نظر گرفته می‌شود.

می‌توان گفت که تنها تفاوت ربات‌های صنعتی موجود در بازار، مربوط به یک‌سری جزئیات ساخت آن‌ها است.

برای آشنایی با ربات صنعتی شرکت abb، در ابتدا باید تاریخچه آن را بررسی کنیم و بعد به معرفی انواع آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

تاریخچه شرکت abb

فعالیت شرکت abb در ابتدا مربوط به حوزه رباتیک نبوده است. این شرکت، یک شرکت چند ملیتی سوئدی_سوئیسی است که تأسیس آن در شهر زوریخ سوئیس شکل گرفت.

در سال 1883میلادی، شرکت سوئیسی ASEA در زمینه تولید برق و ژنراتور تشکیل شد. حدود سال 1891میلادی، شرکت BBC در سوئد در زمینه ژنراتور، مبدل‌ها و… تأسیس شد. در نهایت اتفاق شگفت‌انگیزی رخ داد؛ ادغام ASEAوBBC که منجر به تشکیل کمپانی abb شد.

این کمپانی عظیم پس از ادغام فعالیت‌های خود را در زمینه رباتیک آغاز کردند و در این زمینه نیز موفقیت‌های چشم‌گیری کسب کردند.

این دو شرکت با ادغام توانستند شرکتی عظیم و در وسعت جهانی با درآمد 18میلیارد دلاری با 160هزار کارمند را پدید آورند.

داده‌ها حاکی از این است که درآمد این شرکت در سال 2010 به 31میلیارد دلار با بیش از 135هزار کارمند رسید. این شرکت، بیش از 130سال است که در زمینه انرژی فعالیت دارد.

ربات صنعتی شرکت abb در انواع زمینه‌ها کاربرد دارد.
ربات صنعتی شرکت abb در انواع زمینه‌ها کاربرد دارد.

انواع ربات‌های شرکتabb

همان‌طور که متوجه شدید، این شرکت در ابتدا فعالیتی در زمینه رباتیک نداشته است و هنگامی که به این حوزه وارد شد، ربات‌های صنعتی پُرکاربردی را روانه بازار کرد و اکنون به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های سازنده ربات صنعتی شناخته می‌شود. در ادامه به معرفی و بررسی برخی از این ربات‌های پُرکاربرد می‌پردازیم.

ربات IRB 1200

ابعاد کوچک و ظریف این مدل ربات و سرعت عمل بالای آن، سبب شده که این ربات‌ها به ربات‌های همه کاره و سریع معروف شوند. این مدل از ربات مناسب کسانی است که می‌خواهند یک تحول عظیم در سرعت تجهیزات خود ایجاد کنند.

این مدل از ربات‌ها، ضمن حفظ کیفیت، سرعت تولید را به‌ شکل قابل توجهی افزایش می‌دهند. این ربات‌ها در دو مدل تولید می‌شوند. محدوده دسترسی آن‌ها 700و 900میلی‌متری است و می‌توانند 5تا 7کیلوگرم بار را جابه‌جا کنند.

سطح حفاظتی قطعات این ربات‌ها در برابر نفوذ آب و رطوبت بالا است و در زوایای مختلف قابلیت نصب شدن دارند.

ربات IRB 120

کوچک‌ترین عضو شرکت abb، ربات IRB 120 است. این ربات، لقب کوچک‌ترین ربات را در این مجموعه دارد و ایده‌آل برای تولیدات کوچک است. محدوده دسترسی این ربات 580میلی‌متر است و قابلیت حمل بار تا 4کیلوگرم را دارد. وزن این ربات 25کیلوگرم است و از ربات‌های انعطاف‌پذیر محسوب می‌شود.

ربات IRB 140

برخورداری ربات IRB 140 از 6بازو برای اجرای دستوراتی که برنامه‌ریزی شده‌اند، این ربات را به یک ربات 6محوره قوی مشهور کرده است. برخلاف انتظار، این ربات بسیار ظریف و کوچک است که قابلیت دسترسی 810میلی‌متری دارد و توانایی حمل بار آن، 6کیلوگرم است.

این ربات‌ها سطح حفاظتی بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند. از مزیت‌های مهم ربات IRB 140 این است که می‌توان آن را در زوایای مختلف و یا حتی معکوس، نصب کرد. این مدل ربات شامل 4دسته است؛

  • ربات‌های استاندارد
  • ربات‌های ریخته‌گری
  • ربات‌های شستشو
  • ربات کلین روم (که در صنایع دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.)
پیشرفت صنایع با حضور ربات‌ها، قابل چشم‌پوشی نیست.
پیشرفت صنایع با حضور ربات‌ها، قابل چشم‌پوشی نیست.

ربات IRB 1410

این ربات یکی از انواع پُرقدرت ربات صنعتی شرکت abb است که مناسب صنایع جوشکاری است. مزیت این ربات این است که عملکرد فوق‌العاده‌ای در فرایند جوشکاری دارد و این عملکرد را در زمان کوتاه از خود نشان می‌دهد.

وزن این ربات 18کیلوگرم است اما طراحی خاص و منحصربه‌فرد آن سبب شده که اگر با کمبود جا مواجه هستید، به راحتی بتوانید از این ربات استفاده کنید. همچنین این ربات قابلیت حمل بار تا 5کیلوگرم را دارد.

ربات IRB 1520ID

با خرید این ربات، می‌توانید تا 50درصد در هزینه‌های مربوط به جوشکاری صرفه‌جویی کنید. این ربات، جوش قوس توخالی را با دقت بالا اجرا می‌کند و این اجرا بدون وقفه انجام می‌شود.

سرعت و دقت بالای این ربات، آن را به یک ربات پُرطرفدار در میان ربات صنعتی شرکت abb تبدیل کرده است. وزن این ربات 4کیلوگرم است و در دسته ربات‌های بسیار سبک قرار می‌گیرد.

فناوری‌های موجود در این ربات، سبب افزایش دقت آن در حین جوشکاری شده است. سرعت جوشکاری این ربات در مقایسه با ربات‌های جوشکاری موجود در بازار، بسیار بیشتر است.

ربات IRB 1600

عملکرد این ربات 10کیلوگرمی در مقایسه با ربات‌های هم وزن خود بسیار بیشتر است. اضافه کردن این ربات به خط تولید، سبب کوتاه شدن چرخه تولید می‌شود چون این ربات سرعت و دقت بسیار بالایی دارد.

حرکت این ربات بی‌صدا است و کیفیت بسیار بالای آن شما را شگفت‌زده می‌کند. مقاومت این ربات در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار بالا است. همچنین قابلیت نصب در هر زاویه‌ای را دارد.

انواع ربات صنعتی شرکت abb به دلیل طراحی ظریف، قابل استفاده در مکان‌های کوچک نیز هستند.
انواع ربات صنعتی شرکت abb به دلیل طراحی ظریف، قابل استفاده در مکان‌های کوچک نیز هستند.

ربات IRB 2400

محبوب‌ترین ربات صنعتی شرکت abb، طبق نظرسنجی کاربران، ربات IRB 2400 است. این ربات در زمینه جوشکاری حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی این ربات بسیار ظریف است و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. همچنین قابلیت نصب در هر زاویه‌ای، حتی به صورت معکوس روی دیوار یا زمین را نیز دارد.

طراحی ظریف این ربات سبب شده که بتوان آن را حتی در فضاهای کوچک نیز استفاده کرد. مقاومت این ربات در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار بالا است.

ربات IRB 7600

این ربات دنیایی از امکانات است. شرکت abb با طراحی این ربات، امکانات بی‌نظیری در اختیار کاربران خود قرار داده است. از امکانات این ربات می‌توان به قدرت بالا برای جابه‌جایی قطعات سنگین، انعطاف‌پذیری زیاد برای چرخاندن بدنه اتومبیل‌ها در صنعت خودروسازی و… اشاره کرد.

با این تفاسیر می‌توان گفت که این ربات مناسب صنایع خودروسازی است. علاوه بر آن، این ربات را می‌توان یک ربات چند منظوره در نظر گرفت که در صنایع دیگری مانند ریخته‌گری و جوشکاری نیز کاربرد دارد. این ربات ایمنی بالایی دارد، کیفیت قطعات آن بالا است و سرعت تولید را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

چرا ربات صنعتی شرکت abb؟

ربات‌های شرکت abb از محبوب‌ترین ربات‌های صنعتی در دنیا محسوب می‌شوند. این شرکت، طیف وسیعی از ربات‌های مفصلی را تولید می‌کند که کاربردهای صنعتی مختلفی را در بر می‌گیرند.

این‌روزها بیشتر صنایع، از ربات‌ها در خط تولید و یا بخش‌های دیگری استفاده می‌کنند. این موضوع سبب شده که صنعت رباتیک همه‌گیر شود.

ربات‌های صنعتی می‌توانند به تنهایی و یا به صورت گروهی مراحل را اجرا کنند.
ربات‌های صنعتی می‌توانند به تنهایی و یا به صورت گروهی مراحل را اجرا کنند.

جمع‌بندی و نکات پایانی ربات صنعتی شرکت abb

همان‌طور که اشاره شد، ربات صنعتی شرکت abb از ربات‌های محبوب کاربران محسوب می‌شود. این محبوبیت نه تنها به دلیل کارایی آن‌ها، بلکه به دلیل طراحی منحصربه‌فرد این ربات‌ها نیز است.

اگر قصد اضافه کردن ربات را به بخش تولید و یا دیگر بخش‌های صنعت خود دارید، پیشنهاد ما به شما ربات‌های شرکت abb است. فناوری به ‌روز و اجرای دستورالعمل‌های پیچیده، این ربات‎‌ها را در میان نمونه‌های مشابه خود در بازار متمایز می‌کند.

برای استعلام قیمت و اعلام موجودی این ربات‌ها و همچنین دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی، از کارشناسان مجموعه راهنمایی بگیرید.

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *