ربات صنعتی دلتا

آیا به فکر پیشرفت در کسب و کار خود هستید؟ آیا دوست دارید سرعت تولید خود را چند برابر کنید؟ آیا به دنیال یک ربات هستید که فضای کمی را اشغال کند؟ آیا درباره‌ی ربات صنعتی دلتا اطلاعات کافی ندارید؟

ربات دلتا را می‌توان یک ربات صنعتی موازی دانست که از انواع جدید ربات‌ها هستند و در صنعت جای ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. سرعت بالا و دقت زیاد آن باعث شده تا روز به روز طرفداران بیشتری را داشته باشد.

در این مقاله اصول اولیه‌ی ربات دلتا و تاثیر ربات دلتا صنعتی بر کسب و کارها را خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا هرآنچه لازم است درباره خرید ربات دلتا، ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف ربات دلتا صنعتی و… بدانید را در اختیارتان قرار بدهیم.

ربات صنعتی دلتا چیست؟

قبل از پرداختن به هر موضوعی لازم است بدانید که ربات دلتا چیست و چه کاربردهایی دارد. خوب است بدانید که ربات‌های دلتا نسبت به سایر ربات‌ها دارای طراحی منحصربه‌فردی است. این ربات‌ها در بالای منطقه‌‌ی کاری (نواری است نقاله مانند که محصول را به پایین خط تولید انتقال می‌دهد) نصب می‌شوند.

ابزارهای گیره ربات به اتصالات مکانیکی معمولا بلند و باریک هستند که به سه یا چهار موتور بزرگ که در پایه ربات است منتهی می‌شوند. گاهی موتورهای اضافی نیز هستند تا درجات آزادی بیشتری را ایجاد کنند.

ربات دلتا به‌طور معمول از بالای منطقه تولید و پایه خود نصب می‌شود؛ البته این امکان برای اکثر ربات‌ها وجود دارد ولی در ربات دلتا یک استاندارد محسوب می‌شود. طراحی مکانیکی و محل نصب آن دارای مزایای زیادی برای تولیدکنندگان است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ربات‌ها هر کدام کاربردی متفاوت از هم دارند
ربات‌ها هر کدام کاربردی متفاوت از هم دارند

ربات صنعتی دلتا از خرید تا فروش

تولیدکنندگان برای رسیدن به بالاترین سرعت تولید از ربات صنعتی دلتا استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های خاص این ربات می‌توان به محفظه‌ی آن اشاره کرد که موتورها کاملا در پایه‌ی ربات قرار گرفته‌اند. چنین ساختاری بدست آوردن رتبه بالا را آسان می‌کند که همین باعث می‌شود تا ربات دلتا را یک گزینه‌ی عالی در محیط‌های شستشو بدانیم خصوصا در صنایع غذا و نوشیدنی.

معمولا ربات دلتا را با ربات اسکارا مقایسه می‌کنند که از نظر هزینه ربات اسکارا قیمتی پایین‌تر نسبت به ربات دلتا دارد؛ اما با مقایسه‌ی سرعت آن به این نتیجه می‌رسیم که سرعت ربات دلتا بالاتر است. علاوه‌بر هزینه‌ی خرید برخی هزینه‌های اضافی هم وجود دارد مانند:

یکپارچه سازی

این هزینه با توجه به کاربرد ربات متفاوت است. هر چه کاربرد بیشتر باشد نیاز به سخت‌افزار اضافی و جدول زمانی یکپارچه‌سازی طولانی‌تری است.

کاهش ریسک

تمامی سیستم‌های دلتا نیاز به کاهش ریسک دارند؛ زیرا یک ربات صنعتی ثابت است. مراحل کاهش خطر عبارتند از قفس‌های ایمنی، اینترلاک‌ها، پرده‌های سبک، سنسورهای ایمنی و اسکنرها که همه‌ی این قطعات هزینه‌های مرتبط مانند سخت‌افزار و نصب و… را به همراه دارند.

نگهداری

نگهداری از سرمایه دارای اهمیت زیادی است؛ زیراکه بی‌توجهی به نگهداری و تعمیر منظم باعث کاهش عمر تجهیزات می‌شود. تعمیر و نگهداری شامل مواردی از جمله: گریس کاری کردن منظم مفاصل و گیربکس، نگهداری تمیز واحد کنترل از گرد و غبار، بررسی سیستم ایمنی، تست کردن دامنه حرکت و عملکرد صحیح است.

اگر مطمئن نیستید که ربات دلتا گزینه‌ای مناسب برای کسب و کار شماست می‌توانید تمامی مراحل استفاده از ربات دلتا مانند مشاوره، انتخاب و اجرا کردن، برنامه‌نویسی و در نهایت راه‌اندازی خط را به تیمی که برای این کار تخصص و تجربه دارند بسپارید.

ربات صنعتی دلتا برخی هزینه‌های اضافی نیز دارد
ربات صنعتی دلتا برخی هزینه‌های اضافی نیز دارد

چرا ربات‌های دلتا منحصربه‌فرد هستند؟

یکی از دلایل اصلی استفاده از ربات دلتا در جاهای مختلف سرعت بالای آن است. قرارگیری بازوی سبک وزن و موتورها به ربات این اجازه را می‌دهد که سرعت بالاتری نسبت به سایر ربات‌ها داشته باشد. در کاربری‌های بسیاری، سرعت در اولویت است؛ بنابراین از سریع‌ترین ربات در این زمینه کمک می‌گیرند.

از مزایای کمتر دیده شده‌ی این ربات‌ها بکارگیری کارآمد فضای کف است. اغلب ربات‌های ثابت بر روی زمین نصب می‌شوند. ممکن است گاهی ربات با قفس ایمنی و دیگر تجهیزات احاطه شود و مکان زیادی را اشغال کند؛ اما ربات موازی دلتا معمولا در بالای فضای کاری نصب می‌شود و همین طراحی باعث می‌شود تا از فضای عمودی بلااستفاده در تاسیسات تولیدی بهره ببرند.

با بهره بردن از فضای عمودی، فضای زیادتری برای تجهیزات و انبار وسایل اضافی آزاد می‌شود. همچنین ربات دلتا قادر است بسیاری از چالش‌ها را که در فرآیند تولید ممکن است با آن‌ها روبرو شوید را برطرف کند و در عوامل زیادی باعث بهبود شود از جمله

توان تولید

با تغییر دادن یک فرآیند دستی به فرآیندی خودکار افزایش نرخ تولید را خواهیم داشت، که با ربات دلتا براحتی قابل انجام است.

راندمان تولید

ربات‌ها از نیروی انسانی کارآمدتر هستند. آن‌ها در سرعت، تکرارپذیری، انجام کارها بدون وقفه و نیاز به استراحت بهتر از انسان‌ها عمل می‌کنند.

کنترل کیفیت

ربات دلتا دارای دقت و تکرارپذیری بالایی است که در مونتاز بسایر امر مهمی می‌یاشد.

ربات صنعتی دلتا؛ کاربرد و مزایای بی‌شمار آن

ربات دلتا معمولا در فرآیندهایی کاربر دارد که در آن نقاط قوت این ربات بکار گرفته می‌شود از جمله:

 • قرار دادن و برداشتن
 • جدا کردن قطعات
 • مرتب کردن
 • مونتاژ
 • بسته‌بندی کردن و…

برای اکثر تولیدکنندگانی که به دنیال رقابت هستند، اتوماسیون یک ضرورت است. ربات‌های دلتا با داشتن مزایای خاص می‌توانند برای این شرکت‌ها بسیار فعال باشند این صنایع عبارتند از:

 • داروسازی
 • بسته‌بندی
 • پزشکی
 • خوردنی و آشامیدنی
 • لوازم آرایشی
 • تولیدی مواد افزودنی و…
جایگزینی ربات‌ها و نیروی انسانی در برخی موارد بهترین کار است
جایگزینی ربات‌ها و نیروی انسانی در برخی موارد بهترین کار است

معایب ربات صنعتی دلتا چیست؟

در کنار تمام مزایایی که گفته شد؛ ربات موازی دلتا محدودیت هایی هم دارد. در ربات دلتا، دسترسی و بار جایگزین سرعت زیاد می شود. با توجه به طراحی مکانیکی‌ای که ربات دلتا دارد نمی‌تواند بارهای بسیار سنگین را جابه‌جا کند. اغلب ربات‌های دلتا قابلیت حمل وزنی در حدود چند کیلوگرم را دارند که این موضوع دامنه کاربرد ربات دلتا را مقداری محدود می کند.

دسترسی یکی دیگر از محدودیت های ربات دلتا است. به دلیل طراحی و ساختار مکانیکی، دامنه حرکت به طور قابل توجهی برای این ربات محدود است. فضای کار ربات دلتا مخروطی شکل است. حرکت این ربات به این شکل است که هر چه دلتا به سمت پایین تر حرکت می کند، توانایی حرکت پهلو به پهلوی کمتری دارد. این موارد باعث می شود ربات دلتا فقط و فقط برای کارهای کوچک و سبک وزن قابل استقرار باشد.

سخن پایانی

ربات صنعتی دلتا تاثیر مثبت زیادی بر روی تجارت دارد و امروز ه سازندگان زیادی در جهان از این فناوری استفاده می‌کنند. این ربات با وجود هزینه‌ی بالاتری که نسبت به سایر ربات‌ها دارد؛ اما با کارایی بیشتر آن هزینه را جبران می‌کند.

در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که ربات دلتا چیست و چه کاربردهایی دارد و ویژگی‌های ربات‌های دلتا را بیان کنیم. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه خرید ربات دلتا با ما تماس بگیرید. همچنین از طریق کامنت و پیام سوالات خود را از ما بپرسید تا در زمانی کوتاه به پاسخ ان‌ها برسید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

ربات صنعتی دلتا را با خیالی آسوده تهیه کنید
ربات صنعتی دلتا را با خیالی آسوده تهیه کنید

 

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

سوالات متداول

1-چرا باید هزینه‌های اضافی در خرید یک ربات را در نظر بگیریم؟

با گنجاندن این هزینه‌ها ما به یک تصمیم اگاهانه می‌رسیم که برای پیگیری و اجرای یک پروژه‌ی اتوماسیون نیاز است و می‌دانیم که سرمایه چه زمانی بازگشت داده می‌شود.

2-دلیل گران بودن ربات صنعتی دلتا نسبت به ربات‌ اسکارا چیست؟

این ربات سرعت بالاتری نسبت به سایر ربات‌ها دارد و با سرعت بالاتر به تولید بیشتر هم می‌رسیم.

3-در بازار رقابتی بهتر است از کدام ربات استفاده کنیم؟

پیشنهاد ما به شما ربات دلتا است؛ زیرا با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند زمینه‌ی پیشرفت کسب و کار را فراهم کند.

4-آیا نمایندگی یاسکاوا در ایران وجود دارد؟ نماینده یاسکاوا در ایران کدام شرکت است؟

در حال حاضر، هیچ شرکتی به طور رسمی به عنوان نماینده یاسکاوا در ایران فعالیت نمی‌کند. گرچه برخی شرکت‌ها ممکن است ادعا کنند که نماینده یاسکاوا هستند، اما لازم به ذکر است نمایندگی یاسکاوا در ایران وجود ندارد و شرکت یاسکاوا در ایران نماینده رسمی ندارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران؛ یک عنوان صرفا تبلیغاتی! را مطالعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *