ربات یاسکاوا و دی پلتایزینگ

شرکت پلاس وان روبوتیک، ارائه دهنده نرم افزار و سلوشن‌های پیشرفته هوش مصنوعی برای حمل‌ونقل و جا به جایی رباتیک، برنامه های جدیدی با استفاده از روبات های موتومن یاسکاوا راه اندازی کرده است.

این پروژه سلوشن‌های مشترک رباتیک پلاس وان و یاسکاوا شامل ۱۲ سیستم القایی جدید است که توسط شرکت FedEx Corp خریداری شده است. اکنون چهار سیستم رباتیک خریداری شده توسط این شرکت در حال استفاده در مرکز FedEx Express Hub در ممفیس، تنسیسی است.

علاوه بر این، شرکت Plus One با موفقیت سیستم‌های ترکیبی دیپلتایزینگ یا برداشت از پالت را در ساختمان FedEx در رینو، نوادا معرفی کرد. سیستم‌های ترکیبی دیپلتایزینگ پلاس وان جابجایی آسانتر و کارآمدتر جعبه‌ها از بارهای پالت شده در سراسر ساختمان FedEx را ممکن می‌کند.

شرکت FedEx از نرم‌افزار Yonder شرکت پلاس وان، که با نظارت انسان عمل می­کند، استفاده خواهد کرد و این امکان را فراهم می‌کند تا ربات های یاسکاوا برای هدف دی پلتایزینگ از راه دور نظارت شوند.

برایان مارفلک، معاون ریاست بین المللی فدکس در زمینه مهندسی، تحقیق و فناوری میگوید:

“فناوری به کار رفته در این بازوهای رباتیک به ما برای دیپلتایزینگ و جابه­جایی بارهایی کمک می‌کند که در صورت عدم حضور این بازوهای رباتیک نیاز به منابع انسانی بسیاری برای انجام آن داشتیم.”

“نصب این سیستم‌ها به اعضای تیم این امکان را می‌دهد که وظایف مهارتی بیشتری مانند بارگیری و تخلیه هواپیماها و کامیون‌ها انجام دهند. این بهترین فرصتی بوده است که دانش و سیستم­های رباتیک بتواند اعضای موجود تیم ما را تکمیل کند و به آنها در انجام وظایف با کارآیی بیشتر کمک کند.”

اریک نیوز، مدیرعامل و از مؤسسان شرکت Plus One، می‌گوید:

“ما افتخار می‌کنیم که سلوشن‌های Plus One، نه‌تنها توان عملیاتی لازم برای پر کردن فقدان نیروی کاری که توسط تمام مراکز توزیع تجربه می‌شود را تأمین می‌کند، بلکه باعث شده است که کارها با دقت نزدیک به ۱۰۰ درصد انجام شوند.”

“این نه تنها باعث می‌شود عملیات دی پلتایزینگ ۲۴ ساعته در روز و ۷ روز هفته بدون وقفه انجام شود، بلکه مزایایی مانند وفق‌پذیری با محیط کار، ایمنی و انعطاف‌پذیری در مدیریت تغییرات مرتبط با برنامه‌های حمل و نقل فصلی را فراهم می‌کند.”

کلید موفقیت پلاس وان روباتیک در نرم‌افزار نظارت از راه دور آن، به نام Yonder است. کارکنان یا سرپرست تیم با استفاده از قابلیت‌های نظارت انسان در Yonder، می‌توانند از هر مکان بر چندین ربات نظارت داشته باشند. این اتفاق ربات‌ها را قادر می‌کند که با موارد استثنایی و متفاوت با کمک انتخاب انسانی مواجه شوند و در عرض چند ثانیه دوباره به عملکرد اتوماتیک و خودکار خود بازگردند.

استفاده از سرپرست تیم برای نظارت از راه دور بر روی ربات های یاسکاوا برای هدف دی پلتایزینگ، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا زمان توقف را کاهش دهند و اثر نیروی کار را چندبرابر کنند. این باعث می‌شود با وجود این­که بسته‌ها در حال حرکت هستند و کارها انجام می‌شود در عین حال کارکنان حاضر در محل آزادی لازم را برای انجام کارهای با ارزش بالاتر داشته باشند. علاوه بر این نرم‌افزار از داده‌های انتخاب ناظر برای بهبود مدل یادگیری ماشین برای انتخاب‌های آینده استفاده می‌کند.

داگ برنساید، معاون رئیس فروش و بازاریابی شمال آمریکا در شرکت یاسکاوا موتومن می‌گوید: “با تصویربرداری و پردازش فوق‌العاده سریع پلاس وان، ربات‌های یاسکاوا می‌توانند به حداکثر ظرفیت تولید دست یابند.

“این ویژگی، به همراه پشتیبانی نظارت از راه دور یاندر، به بهره‌وری و دقت بالاتر در مدیریت عملکرد ربات‌ها برای تولید یکپارچه‌تر کمک می‌کند.”

 

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *