اجرای پروژه های رباتیک

بهترین ربات برای اجرای پروژه های رباتیک – مشاوره و سفارش

سر و کله ربات‌ها پیدا شده و در حال حاضر چهارمین انقلاب صنعتی در حال رخ دادن است. در این شرایط، صنایعی می‌توانند در میدان رقابت باقی بمانند که خط تولید خودشان را ارتقاء بدهند. استفاده از ربات‌ها در خط تولید مزایای زیادی را برای شما به‌همراه دارد؛ ربات‌ها می‌توانند 24 ساعته کار کنند بدون اینکه خسته شوند یا اینکه نیاز به زمانی برای استراحت و غذاخوردن داشته باشند. بنابراین طبیعی است که بتوانند بهره‌وری خط تولید را تا 3 برابر افزایش دهند. این موارد، در کنار مزایای دیگر بسیاری از افراد را متقاعد کرده تا اجرای پروژه های رباتیک را در اولویت کار خود قرار دهند.

ربات‌ها و کارهایی که می‌توانند انجام دهند، همیشه برای افراد جذاب است. اگر شما هم به واردکردن ربات‌ها به خط تولید خود فکر کرده‌اید یا اینکه تمایل دارید بیشتر با ربات‌های صنعتی و کاربردهایی که دارند آشنا شوید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

اجرای پروژه های رباتیک با ربات صنعتی یاسکاوا
اجرای پروژه های رباتیک با ربات صنعتی یاسکاوا

اتوماتیک سازی با ربات یاسکاوا

ربات یاسکاوا محبوبیت زیادی در دنیای ربات‌ها دارد و بسیاری از افراد معتقدند که بهترین گزینه برای اتوماتیک‌سازی است. کمپانی یاسکاوا موتومن یک تولیدکننده بزرگ در زمینه ربات‌های صنعتی است. این شرکت انواع متنوعی از ربات‌ها مثل ربات جوشکاری، پالت‌چین، مونتاژکار، رنگ‌پاش و جابه‌جایی، بسته‌بندی و پرسینگ را تولید می‌کند. در حال حاضر 540000 مورد از ربات‎‌هایی که در جهان نصب شده، از این برند هستند.

در واقع یاسکاوا برای هر بخشی از صنعت رباتی را ساخته است که می‌تواند آن کار معین را به بهترین شیوه انجام دهد. این ربات‌ها در اندازه و ابعاد مختلفی برای اجرای پروژه های رباتیک طراحی می‌شوند.

ربات‌های کمپانی یاسکاوا موتومن به‌ دلیل داشتن دقت، انعطاف‌پذیری و قابل‌اطمینان‌بودن شهرت زیادی دارند و به افزایش بهره‌وری و کارایی خطوط تولید کمک بسیاری می‌کنند.

انواع ربات یاسکاوا

همان‌طور که قبلا گفتیم ربات یاسکاوا انواع مختلفی دارد. با این ربات‌ها تقریبا تمامی بخش‌ها از تولید تا مونتاژ و جابه‌جایی را می‌توان اتوماتیک‌سازی کرد. در ادامه شما را با انواع این ربات‌ها و مزایای انجام پروژه های رباتیک، آشنا می‌کنیم.

ربات جوشکاری

جوشکاری یکی از اولین و اصلی‌ترین اهداف کمپانی‌ها برای ساخت ربات‌ها بوده است. چون یک کار پر خطر بوده و باعث آسیب به چشم می‌شود. گازهایی که حین کار متصاعد می‌شوند هم سمی هستند. بنابراین نیروی انسانی نمی‌تواند برای ساعت‌های طولانی این کار را انجام بدهد. اینجاست که ربات به خدمت بشر درمی‌آید تا ضمن حفظ امنیت انسان، بتواند همین کار را البته با سرعت و دقت بسیار بیشتر انجام دهد.

مشاوره و راه اندازی

این ربات‌ انواع جوشکاری مثل جوش نقطه‌ای، پلاسما، لیزری، قوس الکتریک و سایر روش‌های دیگر را انجام می‌دهد. اجرای پروژه های رباتیک با هدف جوشکاری در محیط‌های سخت یک روش مناسب برای افزایش بازدهی و کاهش خطرات احتمالی است.

ربات جوشکاری یاسکاوا به فناوری‌های پیشرفته‌ای مجهز است و به کمک این فناوری‌ها می‌تواند تکنیک‌های مختلف جوشکاری را پیاده کند. این ربات‌ها می‌توانند در کنار حفظ سلامت نیروهای انسانی، بهره وری خطوط تولید را چندبرابر کنند.

ربات جا‌به‌جایی

ربات جابه‌جایی (handing) همان‌طور که از اسمش مشخص است برای جابه‌جا کردن مواد، وسایل یا تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌ جایی که کار جابه‌جایی وقت و انرژی زیادی را از نیروی انسانی می‌گیرد، ربات‌ها می‌توانند جایگزین خوبی باشند. علاوه‌بر این خسته نمی‌شوند و هر روز 24 ساعته می‌توانند کار کنند. در این شرایط طبیعتا راندمان کاری بسیار بالا می‌رود.

با توجه به اینکه محیط‌های مختلف، ویژگی‌های متفاوتی دارند، یاسکاوا 4 سری ربات را برای جابه‌جایی تولید کرده است. پس قبل از اجرای پروژه های رباتیک مشخص کنید که وزن باری که قرار است توسط ربات جابه‌جا شود چقدر است، چه سرعتی مد نظر شماست، گیره‌های نهایی از چه نوعی باشد و محیطی که قرار است ربات در آن نصب شود چه ویژگی‌هایی دارد.

ربات جابجایی یاسکاوا به سرعت و دقت معروفند. این ربات‌ها می‌توانند جابجایی کالاها را در شرایط بهتری انجام داده و کارایی خط تولید را بالاتر ببرند.

ربات ماشین ‌كاری

این ربات می‌تواند كارهایی را كه فرز دستی، سی‌ان‌سی و ماشین تراشكاری انجام می‌دهند، به‌عهده بگیرید. اما چرا ربات ماشین‌كاری را جایگرین كنیم؟ مزیت این ربات این است كه می‌تواند روی قطعات خیلی بزرگ كار كند. در صورتی كه ماشین‌ها این قابلیت را ندارند. در ضمن ربات ماشین‌كاری روی مواد مختلف كار می‌كند.

ربات ماشین کاری در صنایع مختلفی مثل هوافضا، خودروسازی و تولید نقش دارد و می‌تواند به افزایش بهره‌وری و حفظ نتایج با کیفیت بالا کمک کند.

ربات مونتاژ

اجرای پروژه های رباتیک برای مونتاژ از خطوط تولید در صنایعی مثل خودروسازی گرفته تا مونتاژ بردهای الکترونیکی با استقبال زیادی روبه‌روست. دقت و سرعت بالا، کاهش خطای انسانی، کاهش تولید ضایعات، کار بی‌وقفه و 24 ساعته از ویژگی این ربات‌هاست.

ربات مونتاژ یاسکاوا مجهز به بازوهای روباتیک پیشرفته و سیستم‌های کنترل دقیق است؛ این تجهیزات به ربات کمک می‌کند تا بتوانددر انجام وظایف پیچیده مونتاژ در صنایع مختلف نقش چشم‌گیری داشته باشد.

ربات صنعتی یاسکاوا با دقت و سرعت بالا
ربات صنعتی یاسکاوا با دقت و سرعت بالا

ربات رنگ ‌پاش

ربات رنگ پاش یک راه حل پیشرفته و عالی برای فرآیندهای نقاشی خودکار در صنایع مختلف است. ربات رنگ‌پاش، کار یک‌دست‌تر و تمیزتری را نسبت به نیروی انسانی به شما تحویل می‌دهد. همچنین به‌خاطر آسیبی که رنگ‌پاشی به ریه‌ها وارد می‌کند، استفاده از این ربات ضروری به‌نظر می‌رسد.

ربات تزریق

اجرای پروژه های رباتیک در صنعت پلاستیک هم کاربرد دارد. از آن‌ها برای گرفتن قطعه و قراردادن آن روی تسمه نقاله استفاده می‌کنند. این ربات ضایعات را هم به دستگاه چرخ‌کننده انتقال می‌دهد.

ربات تزریق پلاستیک مجهز به سیستم های کنترل دقیق و بازوهای روباتیک همه کاره است که کارایی و دقت را در خط تولید افزایش می‌دهد.

ربات برش کاری

ربات برش‌کاری می‌تواند برش‌های ظریف، هندسی و سه‌بعدی را تحویل شما بدهد. در صورتی که با دستگاه پرسینگ یا CNC برش‌هایی به این کیفیت قابل اجرا نیست. از این ربات برای برش پلاسما، واترجت، لیزیری و موتور اسپیندل استفاده می‌شود. ربات‌های برش‌كاری یاسكوا شركت تجهیز صنعت، سلوشن‌های برش لیزری را با دقت بالا ارائه می‌كند.

ربات برش کاری یاسکاوا سرعت، دقت و کارایی را در برش مواد بالا می‌برد و به بهترشدن جریان کار و تولید قطعات با کیفیت بالا کمک زیادی می‌کند.

ربات پلتایزینگ

وظیفه این ربات پالت‌چینی و خالی‌کردن پالت‌هاست، محصولات روی تسمه نقاله را برمی‌دارد و با نظم روی پالت قرار می‌دهد. این کار برای نیروی انسانی به‌خصوص در وزن و ارتفاع بالا، آسیب‌زاست.

ربات‌ پلتایزینگ راه‌حل پیشرفته‌ای برای اتوماتیک‌کردن چیدن و سازمان‌دهی کالاها روی پالت‌ها در صنایع مختلف است. این ربات‌ها به بیشترشدن بهره‌وری و کاهش کار دستی کمک زیادی می‌کند. ربات‌های پلتایزینگ یاسکاوا برای سازگاری با محصولات و خط تولیدهای مختلف طراحی شده‌اند و کار شما را در عملیات‌های تولید و لجستیک بسیار راحت می‌کنند.

ربات پرسینگ

این ربات قطعات و ورقه‌های فلزی را در دستگاه قرار می‌دهد تا تحت فشار و فرم مناسب را بگیرند. علاوه‌بر این قطعات را تا نزدیک دستگاه جابه‌جا می‌کند و نتیجه کار را هم به انبار انتقال می‌دهد. در حقیقت یکی از بهترین خدمت‌هایی که ربات‌ها به بشر می‌کنند در زمینه کار پرسینگ است. چون این کار خطرات زیادی را به‌همراه دارد. به‌طوری که هر سال شاهد قطع عضو در نتیجه کار در این زمینه هستیم.

ربات پرسینگ مجهز به کنترل های دقیق و بازوهای رباتیک پیشرفته‌ای‌ست، که در شکل‌دهی مواد عالی عمل می‌کنند. این ربات‌ها در صنایع خودروسازی و تولید لوازم خانگی نقش پررنگی دارند، چراکه که عملیات پرس دقیق در این صنایع از اهمیت زیادی برخوردار است.

ربات بسته ‌بندی

ربات بسته بندی یاسکاوا مخصوص خودکارسازی فرآیندهای بسته‌بندی در صنایع مختلف طراحی شده‌اند. این ربات‌ها با تجهیزات پیشرفته‌ای که دارند، به بالارفتن دقت و کارایی و کاهش کار دستی کمک ویژه‌ای می‌کنند.این ربات كه در 3 سری عرضه می‌شود می‌تواند کار بسته‌بندی، مرتب و ذخیره‌كردن محصولات را در محل مشخص انجام دهد. ربات بسته‌بندی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و سیستم بینایی می‌تواند وظایف سخت‌تری را هم به‌عهده بگیرد.

انجام پروژه های رباتیک در قسمت بسته‌بندی می‌تواند سرعت و دقت كار را بالا ببرد. ربات‌های بسته‌بندی شرکت تجهیز صنعت ربات سلوشن‌های متنوعی در اپلیکیشن برداشت و گذاشت دارد.

اجرای پروژه های رباتیک در خط تولید

اجرای پروژه های رباتیک در خط تولید مزایای زیادی دارد. فرآیند تولید را اتوماتیک می‌کند و با سرعت و دقت بالا، بهره‌وری را افزایش می‌دهد. خطاهای تولید بسیار کم می‌شود و به صرفه‌جویی در زمان و انرژی کمک می‌کند.

یکی از مزیت‌های دیگر ربات یاسکاوا این است که قابلیت انعطاف در برنامه‌ریزی دارد. مثلا اگر شما ربات Motoman HP50-20 را برای برداشت و گذاشت داشته باشید و شرایط کاری شما تغییر کند، می‌توانید برنامه‌ریزی آن را به ربات جوشکاری یا جابه‌جایی تغییر دهید. همچنین می‌توان آن‌ها را با سیستم بینایی روباتیک ادغام کرد. سیستم بینایی رباتیک یکی از مهم‌ترین اجزای ربات‌های مدرن است. این سیستم با تجهیزاتی مثل دوربین‌ها، حس‌گرها و… به ربات کمک می‌کند تا ربات بتواند محیط اطراف خود را درک و تفسیر کند.نكته دیگر این است كه این ربات‌ها قابلیت نصب روی زمین، دیوار یا سقف را دارند.

سازندگان یاسکاوا از بهترین و باکیفیت‌ترین کنترل‌ها و سیستم بینایی و قطعات دیگر برای آن استفاده می‌کنند. همه این‌ها باعث شده که تقاضای اجرای پروژه های رباتیک یاسکاوا در سراسر دنیا زیاد باشد.

اتوماتیک سازی خط تولید
اتوماتیک سازی خط تولید

اجرای پروژه های رباتیک توسط شرکت TS Group

اگر شما هم می‌خواهید بازدهی ماشین‌آلات خود را افزایش دهید و سرمایه‌ها را بهینه‌تر هزینه کنید، اجرای پروژه های رباتیک خط تولید خود را به شرکت تجهیز صنعت ربات (TS Group) بسپارید. در این زمینه می‌توانید مشاوره‌های لازم را از کارشناسان تی ‌اس گروپ دریافت کنید. همچنین می‌توانید در مورد چالش‌های خود برای انتخاب بهترین سلوشن با تی اس گروه، بحث و گفتگو کنید.

«گروه صنعتی تجهیز صنعت ربات» با بهره‌گیری از تیم حرفه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن به نیازهای مشتریان پاسخ می‌دهد. این شركت طراح و تولیدكننده سلول‌های ربات ژاپنی یاسكاوا است و انواع پروژه‌های رباتیک را انجام می‌دهد. قابل اعتمادبودن، خلاقیت‌های علمی و فنی، ذهن باز کارشناسان و استفاده موثر از منابع برای برای تولید ارزش‌های ماندگار از ویژگی‌های این گروه صنعتی است.

متخصصان تی اس گروپ به شما برای انتخاب ربات بهتر مشاوره می‌دهند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که هیچ شرکتی در ایران نمایندگی یاسکاوا را ندارد. افرادی که خودشان را به‌عنوان نمایندگی ربات‌های این کمپانی معرفی می‌کنند، فقط برای جذب مشتری و اجرای پروژه های رباتیک این ادعا را دارند.

تی‌ اس گروپ خودش را نماینده این کمپانی معرفی نمی‌کند. اما بدون واسطه با یاسكاوا در ارتباط است و ساپورت فنی مورد نیاز را از آن دریافت می‌كند. بنابراین پیشنهاد ما به شما اجرای پروژه های رباتیک توسط تی اس گروپ است.

اجرای پروژه های رباتیک توسط تی اس گروپ
اجرای پروژه های رباتیک توسط تی اس گروپ

جمع‌بندی

دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و ترکیب الکترونیک و مکانیک در ربات‌های صنعتی تحولی عظیم را ایجاد کرده است. انجام پروژه های رباتیک مزایای زیادی دارد. خطرات و آسیب‌هایی زیادی در اثر کار با تجهیزات صنعتی خطرناک، نیروی انسانی را تهدید می‌کند. در حالی که استفاده از ربات‌ها، ضمن رفع این مشکل، سرعت و دقت انجام کارها را بالا می‌برد و باعث افزایش راندمان می‌شود.

ربات‌ها نه خسته می‌شوند نه به استراحت نیاز دارند و بدون وقفه می‌توانند 24 ساعته کار کنند. در واقع به خدمت بشر می‌آیند تا دیگر نیاز نباشد افراد به کارهای سخت، تکراری و طاقت‌فرسا مشغول باشند. ضمن اینکه باعث سودهی بیشتر و صرف بهینه انرژی و منابع می‌شود.

كمپاني ياسكاوا يكي از معروف‌ترين كمپاني‌هاي توليدکننده ربات صنعتی در جهان است. این ربات‌ها در انواع مختلف از جمله ربات جابه‌جایی، بسته‌بندی، جوش‌کاری، برش‌کاری، تزریق، پرسینگ، ماشین‌کاری رنگ‌پاش و مونتاژکاری ساخته می‌شود.

برای اجرای پروژه های رباتیک، می‌توانید به شرکت تجهیز صنعت ربات مراجعه کنید. این شرکت تمامی انواع ربات‌های یاسکوا را از طراحی و عرضه می‌کند. برای دریافت مشاوره و خرید با شماره 36148 25 98+ تماس بگیرید و یا از طریق راه‌های ارتباطی در صفحه تماس با ما با متخصصان تی اس گروپ در ارتباط باشید.

آیا تی اس گروپ نماینده یاسکاوا است؟

در واقع هیچ شرکتی در حال حاضر نمایندگی یاسکاوا در ایران را ندارد. بعضی شرکت‌ها از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند و خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی می‌کنند تا نظر مشتریان را به خود جلب کنند. برای اطلاعات بیش‌تر مقاله نماینده یاسکاوا در ایران را مطالعه بفرمایید.

تی اس گروپ خود را نماینده یاسکاوا در ایران معرفی نمی‌کند اما ارتباط ما با یاسکاوا بدون واسطه است و به صورت مستقیم از یاسکاوا ساپورت فنی دریافت می‌کنیم.